Biuro zawodów, start i meta

Biuro zawodów, start i meta Sabat Gravel 2021 znajdują się na dziedzińcu Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach
Adres:
Wiejski Dom Kultury
Mostki 1
26-130 Suchedniów

KLIK – maps.google.com

Biuro zawodów będzie czynne w piątek, 30.07.2021 w godz. 6:00 – 7:45

Parkowanie samochodów

W pobliżu WDK przy zalewie Mostki znajduje się bezpłatny niestrzeżony parking. Nie gwarantujemy, że miejsca wystarczy dla wszystkich, ale jest go całkiem sporo, więc powinno.

Prosimy nie wjeżdżać pod budynek WDK!

Wydawanie pakietów startowych i lokalizatorów

Wydawanie pakietów startowych odbywać będzie się na podstawie listy startowej i dokumentu tożsamości.

Lista startowa: LINK

Przed wydaniem pakietu uczestnik jest zobowiązany do podpisania dokumentów:
– zgody na uczestnictwo w samodzielnym przejeździe trasą Sabat Gravel 2021
– zgody na przetwarzanie danych osobowych
– zgody na wykorzystanie wizerunku (relacje zdjęciowe i filmowe z imprezy)
– zobowiązania do zwrotu lokalizatora po ukończeniu zawodów lub jego odesłania pod wskazany adres, najszybciej jak to możliwe.

Lokalizatory wydawane będą wraz z pakietami startowymi.

Ubezpieczenie NNW

Wszyscy uczestnicy Sabat Gravel 2021 są objęci ubezpieczeniem NNW w TU Generali na sumę 10 000 zł. Prosimy o zapoznanie się z ogólnymi warunkami  ubezpieczenia (OWU) dostępnymi pod linkiem KLIK

Start

Chcemy abyście poczuli atmosferę startową, a że nie jest nas dużo to planujemy wspólny start uczestników z zachowaniem dystansu. Na starcie będziemy prosili o ustawienie się w grupach po 10 osób z odstępem między nimi. Start odbędzie się 30.07.2021 o godzinie 8:00 sprzed budynku Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach.

Trasa i nawigacja

Trasa Sabat Gravel 2021 w większości przebiega przez szutry, leśne i polne, nieutwardzone drogi. Stanowią one 75% trasy. 20% to asfalt o różnej jakości. 5% to piach. Niewielka część wiedzie po leśnych kamiennych duktach. Całość jest w zupełności przejezdna.

Link do pobrania pliku gpx:

Sabat Gravel 500

Sabat Gravel 250

Link do tras na stronie https://sabatgravel.pl/trasa/

Jeśli w odległości kilu/kilkunastu metrów przebiega ścieżka to nie musisz trzymać się w 100% śladu tylko jedź drogą. Przykład? Przy Zalewie Zakrucze ślad prowadzi wałem, ale możesz jechać drogą poniżej wału.

Jednak jeśli twoja nawigacja zaczyna „krzyczeć”, że zjechałeś ze śladu, a ty jesteś kilkadziesiąt metrów dalej na drodze asfaltowej, zamiast leśnej, którą prowadzi ślad to znaczy, że jesteś w złym miejscu i musisz wrócić.

Odradzamy wrzucanie trasy przez aplikację Komoot. Podczas importu program wprowadza zmiany i może Cię “wpuścić w maliny”.

Jeśli okaże się, że odcinek trasy będzie nieprzejezdny (np. nagła ulewa zniszczy drogę) to objedź go najkrótszą bezpieczną drogą i poinformuj nas o tym, żebyśmy mogli szybko wyznaczyć objazd i dać znać pozostałym uczestnikom.

Miejsca wymagające szczególnej uwagi

Pamiętajcie! Bierzecie udział w ultramaratonie i na trasie mogą zdarzyć się odcinki trudne. Wszystko zależy od Waszego doświadczenia i przygotowania. Dla jednych 10 km betonowych płyt to będzie pestka, a dla innych prowadzenie roweru 200 m pod górę lub 500 m po piachu to będzie wysiłek ponad miarę.

Po drodze jest do pokonania kilka brodów – prawie wszystkie mają kładkę, jeśli ktoś nie chce wchodzić do wody. Jeden na Rzece Bobrza nie ma takiej opcji. Bród ma spokojny nurt i 0,5 m głębokości. To świetna okazja, żeby schłodzić zmęczone nogi.

Na całej trasie stosuj się do zasad ruchu drogowego. Zachowaj ostrożność szczególnie na odcinkach asfaltowych i przy przekraczaniu dróg wojewódzkich oraz krajowych.

Pomiar czasu i śledzenie online

Pomiar czasu wykonywany jest za pomocą trackerów od firmy trackcourse.com. Urządzenie wysyła sygnał o lokalizacji uczestnika, dzięki czemu każdy może śledzić, gdzie akurat jesteś. Śledzenie możliwe za pomocą strony: www.sabatgavel.pl/live

Tracker posiada akumulator, ale pamiętaj żeby sprawdzić czy jest włączony i odpowiednio naładowany.

Zachęcamy do zapisywania śladu przejazdu za pomocą własnego narzędzia na wypadek awarii trackera lub wyczerpania się jego akumulatora. Pomoże to przy ewentualnych wątpliwościach dotyczących trasy przejazdu.

W razie problemów technicznych z lokalizatorem, skontaktuj się z nami – numer alarmowy znajdziesz na plastronie.

Limit czasu

Trasę można pokonać ze średnią 18-20km/h, więc bardziej doświadczeni uczestnicy pojawią się na mecie w ciągu doby. Limit czasu na obydwu dystansach to 60 h. Czas liczony jest od 8:00 30.07.2021. Spóźnienie się uczestnika na start nie zmienia biegu czasu dla niego.

Wycofanie się z zawodów lub nieukończenie w limicie czasu

Każdy uczestnik, który wycofa się z uczestnictwa w Sabat Gravel, zobowiązany jest do niezwłocznego powiadomienia organizatora. Numer do organizatora znajduje się na plastronie.

W przypadku wycofania się lub nieukończenia zawodów w przewidzianym limicie czasu, uczestnik zobowiązany jest odesłać bezpiecznie zapakowany tracker na swój koszt, w terminie 5 dni, pod adres:

Radosław Bilski, 30-552 Kraków, ul. Wielicka 73/213

Fair play oraz samowystarczalność

Sabat Gravel to ultramaraton gravelowy adresowany do osób aktywnie jeżdżących na rowerze. Przebiega po różnych rodzajach nawierzchni od asfaltowej po szuter. Uczestnicy pokonują wyznaczoną trasę dokładnie po śladzie GPS w określonym limicie czasu. Mogą używać każdego rodzaju roweru napędzanego siłą mięśni.

W czasie trwania Sabat Gravel obowiązują zasady fair play. Uczestnicy mogą pomagać sobie wzajemnie.

W myśl idei samowystarczalności na trasie korzystają z tego, co mają lub sami mogą kupić. Nie są wspomagani przez pomoc z zewnątrz. Mogą polegać na sobie i pomocy oferowanej przez innych uczestników. Aby zachować równe szanse dla każdego, organizacja noclegów jest możliwa we własnym zakresie dopiero po starcie. Jeśli rezerwowałaś/eś nocleg na trasie jeszcze przed startem, nie jest to w myśl zasad samowystarczalności. To zasada, dzięki której wszyscy mają równe szanse, a przy okazji mogą sprawdzić własną odporność, własne granice wytrzymałości i przygotowanie do tego typu imprezy.

Zero waste i natura

Uczestnicy pokonują trasę w otoczeniu natury. Przejadą przez polne i leśne drogi. Zostaw naturę czystą. Śmieci, które generujesz po drodze, zabierz ze sobą. Nie niszcz przyrody. Biwakuj w udostępnionych do tego celu miejscach. Postępuj odpowiedzialnie z ogniem. W przypadku sygnałów o śmieceniu lub niszczeniu przyrody zawodnik nie będzie mógł wziąć udziału w kolejnych naszych imprezach.

Posiłek regeneracyjny

Na mecie na uczestników będzie czekać posiłek regeneracyjny. Odbiór posiłku możliwy jest na podstawie numeru startowego.

Nagrody

Zwycięzcy imprezy zostaną wyłonieni na podstawie zapisu z trackera. Spośród wszystkich uczestników wylosujemy osoby, które dostaną nagrody niespodzianki od naszych sponsorów.

Na wszystkich, którzy dojadą do mety w wyznaczonym czasie czeka medal, zimne piwo od Browaru Ponidzie oraz posiłek regeneracyjny.

W bazie będzie można napić się kawy od Palarni Kawy – Bracia Ziółkowscy.

Media społecznościowe

Strona wydarzenia: www.sabatgravel.pl

www.facebook.com/sabat.gravel

instagram.com/sabat.gravel/

Oficjalny hashtag Sabat Gravel to #sabatgravel

Zachęcamy do oznaczania @SabatGravel i tagowania #sabatgravel relacji i zdjęć.

Regulamin

Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z organizatorem lub sprawdź regulaminu na stronie Sabat Gravel.

Sabat Gravel to przede wszystkim spotkanie pasjonatów kolarstwa przygodowego. Zależy nam, aby uczestnicy dobrze spędzili ten czas, sprawdzili swoje możliwości, zachwycali się przyrodą Ponidzia i Gór Świętokrzyskich. Na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo. Stosuj się na zasad i przepisów ruchu drogowego. Udziel pomocy potrzebującym. Baw się dobrze.

Przewiń do góry