Czy można zjechać z trasy?
Można. Pod warunkiem, że wrócisz na nią w miejscu, w którym zjechałeś ze śladu. Jeśli zagapisz się i przejedziesz za daleko to należy wrócić do miejsca, gdzie zjechałeś.

Jak i czym nawigować trasę?
Możesz używać dowolnego urządzenia, które wyświetli ślad .gpx. Mogą być to komputerki rowerowe, telefony, nawigacje turystyczne. Oczywiście można też korzystać z tradycyjnych map oraz, jeśli ktoś lubi, opisu trasy w punktach.

Jaki sprzęt jest wymagany?
Obowiązkowym wyposażeniem każdego uczestnika jest sztywny kask i rower.

Co zrobić, gdy wytyczona trasa jest nieprzejezdna?
Zgłosić ten fakt organizatorom, żebyśmy mogli dać znać innym uczestnikom i objechać nieprzejezdny odcinek najkrótszym wariantem, żeby jak najszybciej znaleźć się na właściwej trasie.

Czy są punkty żywieniowe i serwisowe?
Na trasie nie ma punktów serwisowych i żywieniowych przygotowanych przez Organizatorów. Można korzystać z ogólnodostępnych sklepów, barów, stacji benzynowych i serwisów na trasie lub poza nią, pod warunkiem powrotu na trasę w tym miejscu, gdzie z niej zjechaliśmy.

Jak dotrzeć na start?
Baza zawodów jest w miejscowości Mostki koło Suchedniowa. Z dworca PKP Suchedniów, na którym zatrzymują się wszystkie pociągi relacji Kraków-Warszawa, do Bazy jest 6 km drogą asfaltową. Jadąc samochodem trasą S7 zjeżdżamy na węźle SUCHEDNIÓW, jadąc DK42 skręcamy w miejscowości Parszów.

Gdzie i o której startuje Sabat?
Start i meta wyścigu znajdują się na dziedzińcu Wiejskiego Domu Kultury w Mostkach, Mostki 1, 26-130 Suchedniów. Sabat 500 i Sabat 250 startuje o 08:00 30.07.2021.

Jak wygląda wsparcie na trasie?
Uczestnicy Maratonu mogą wspierać się wzajemnie w dowolny sposób. Można korzystać ze sklepów, barów, restauracji, stacji benzynowych, hoteli i innych miejsc noclegowych na trasie i poza nią. Niedopuszczalne jest rezerwowanie noclegów wcześniej niż przed startem oraz przygotowanie przepaków, zapasów jedzenia itp.

Na jakim rowerze można startować?
Na każdym rowerze napędzanym siłą mięśni. Nie wolno startować na rowerach wspomaganych elektrycznie lub spalinowo. Ze względu na przebieg trasy w większości drogami szutrowymi, polnymi i leśnymi odradzamy start na rowerach szosowych.

Czy na miejscu jest depozyt?
Tak. Prosimy żeby każdy zostawiał swoje rzeczy we własnych torbach/plecakach [max 25 litrów], które oznaczymy Waszymi numerami startowymi.

Czy można zarezerwować noclegi przed startem?
Nie. Każdy uczestnik musi mieć równe szanse. Jeśli chcesz spać w hotelu lub agroturystyce możesz ją zarezerwować dopiero po starcie swojej trasy. Nie można też korzystać z noclegów u rodziny i znajomych.

Co zrobić, gdy muszę się wycofać w trakcie trwania Maratonu?
Poinformuj nas o tym telefonicznie bądź SMS. Jeśli będzie taka konieczność postaramy się pomóc z powrotem do Bazy. Pamiętaj, żeby jak najszybciej zwrócić nam tracker.

Przewiń do góry